Ve čtvrtek byla slavnostně vyhlášena IIK Grand Prix 2016, kterou již tradičně vyhlašuje Institut interní komunikace. Prestižní soutěž hodnotí projekty z oblasti interní komunikace a souvisejících oborů. V letošním šestém ročníku bylo přihlášeno přes třicet soutěžních projektů. Bylo rozhodnuto o vítězích v šesti kategoriích a udělena tři čestná uznání. Absolutním vítězem se stala Kofola.

„Obor interní komunikace se v Čechách i na Slovensku stále rychleji vyvíjí, což se odráží i v tématech projektů přihlášených do soutěže.  Celá oblast směřuje ke zlepšování podmínek na pracovištích, k zábavě, k mezilidským vztahům a cílenému CSR.  „Kofola – na téma budování vztahu zaměstnanců k firmě“, říká Jaroslava Musilová, manažerka PR Kofola. Významným motivačním prvkem se stalo poděkování. Manažeři stále více komunikují a zvyšují se možnosti interakce zaměstnanců. Pro letošní ročník se nejsilnějšími projekty ukázala digitální řešení komunikace a ucelené, promyšlené informační kampaně. Porota ocenila propojení interní komunikace s externími pracovníky a zákazníky. Ubývá tištěných materiálů i inovací v osobní komunikaci.

Absolutní vítěz:
Kofola ČeskoSlovensko a.s. – Kus Kofoly aneb Daruj zlaté prasátko

Kategorie DIGITÁL
1. Sazka a.s. – Nový intranet jako živá sociální síť
2. AMBI CZ, s.r.o. – Jídlo a radost
3. McDonald’s ČR spol. s r. o. – Ourlounge.cz – Tvůj prostor

Kategorie KAMPAŇ
1. Kofola ČeskoSlovensko a.s.  – Kus Kofoly aneb Daruj zlaté prasátko
2. Komerční banka, a.s. – Nový Intranet v KB
3. T-Mobile Czech Republic a.s. – Díííky

Kategorie NÁPAD
1. Kofola ČeskoSlovensko a.s. – Měsíční hodnocení pro zaměstnance očima generálního ředitele
2. KPMG Česká republika, s.r.o. – Neziskové kino
3. SAP ČR, spol. s r.o. (nevím, co to je to GFSS) – SAP GFSS Strategický týden

Kategorie OSOBNÍ
1. GSK  – Annual meeting
2. Nebylo uděleno
3. KPMG Česká republika, s.r.o. – DobroDny
3. Sazka a.s. – Oslavme to společně

Kategorie STRATEGIE
1. Siemens, s.r.o. – Ownership culture – zapojení zaměstnanců
2. ČEZ, a.s. – Pět firemních principů Skupiny ČEZ
3. HOCHTIEF CZ a. s. – Rozvoj strategie/konceptu interní komunikace

Kategorie TISK
1. GEFCO ČESKÁ REPUBLIKA s.r.o. – Gefcoviny
2. KPMG Česká republika, s.r.o. – Interní magazín Echo
3. Sazka a.s. -Sazka magazín

Čestná uznání
KPMG Česká republika, s.r.o. – za zapojení zaměstnanců do
AXA Česká republika s. r. o. – za otevřenost managementu při řízení změny, proměně kanceláří AXA v Bratislavě
IKEA Česká republika, s.r.o.– za promyšlené a detailně propracované řešení angažovanosti zaměstnanců v návaznosti na externí komunikaci firmy.

Porota složená z předních osobností interní komunikace posuzuje přihlášené projekty ve dvou kolech. V prvním kole probíhá bodování pomocí aplikace, ve druhém kole porota diskutuje a hlasuje. U každého projektu hodnotí přístup k interní komunikaci, k řešení, fungování a měřitelnosti. Hodnocena je využitelnost a přínos projektu pro celý obor. Všichni soutěžící obdrží cennou zpětnou vazbou „Protokol hodnocení porotců“. Soutěží se v kategoriích Digital, Tisk, Osobní komunikace, Nápad, Kampaň a Strategie. „V letošním ročníku mě příjemně překvapila mnohem sofistikovanější měřitelnost přínosů většiny projektů, jsem rád, že se obor interní komunikace stává vážnou součástí strategického řízení firem a významným nástrojem managementu.“ říká k hodnocení prací Tomáš Poucha, zakladatel a ředitel Institutu interní komunikace.

Soutěž je určena každému, kdo vnímá význam interní komunikace jako nástroj pro zvyšování efektivity firmy. Své projekty přihlašují ti, kdo se cíleně věnují interní komunikaci a jejím vlivům na angažovanost a loajalitu zaměstnanců, bezpečnost práce, úspěšnost recruitmentu s návaznosti fungování podniku.

„Silné zastoupení kategorie Digitál potvrzuje, že úspěšná firma se v dnešním světě neobejde bez moderní digitální komunikace. Firmy, které investují do elektronizace vnitrofiremní komunikace vykazují vyšší zisk i spokojenost zaměstnanců.“ říká Martin Panák, garant kategorie digital,Product Marketing Manažer pro oblast Business Productivity, Microsoft Česká a Slovenská republika

Odebírejte naše novinky

Přidejte se k nám a žádná plánovaná akce Vám neunikne!

Plně respektujeme nařízení GDPR. Popis způsobu našeho chování najdete v patičce.

-Děkujeme.